BULUTLAR ÜLKESİ

Bulutlar Ülkesi

Sabit Fiyat

Era Tur’da rezervasyon yaparken paket tur fiyatı dışında hiçbir ek ücret ödemezsiniz

Ulaşım

Mercedes veya Wolksvagen marka geniş iç hacme sahip klimalı ve lüks araçlarla sağlanır

Süper Paket

Bulutlar Ülkesine Uzanan Bir Yolculuk Turun da Sizleri de Aramızda Görmekten Mutluluk Duyuyoruz.

Kişi Başı 1.540,00 TL

Keyifli bir tur olacağına garanti veririz.

Era Tur

Keyifli bir tur olacağına garanti veririz.

REZERVASYON Rezervasyonunuz kafanagoretatil.com’dan online olarak yapabileceğiniz gibi 0462 223 0083’ü arayarak da yapabilirsiniz. Her iki durumda da sizden ilk etapta ödeme talep edilmez. Rezervasyon sadece ön kayıt olarak alınır. Ödeme işlemi kesin rezervasyon işlemi yapılırken, yani ön kayıttan bir kaç gün sonra talep edilir. Ödemenizi banka yoluyla nakit olarak yapabileceğiniz gibi telefonda kredi kartı ile veya rezervasyon kısmından ulaşabileceğiniz mail order formunu doldurarak da yapabilirsiniz. Her durumda ödeme sırasında sizden talep edilecek olan kredi kartı bilgileriniz kafanagoretatil.com tarafından üçüncü şahıslarla asla paylaşılmaz ve hiç bir durumda, ödeme gerçekleşmemiş bile olsa kayıt altına alınmaz, saklanmaz. Gerçekleşmeyen ödeme için bilgileriniz sizden tekrar talep edilir.

Tur hakkında önemli notlar:

Turumuza dünyanın her yerinden katılım olduğundan hava ve karayolu ile ulaşım fiyata dahil değildir. Denizyolu ile gelen yok, demiryolu da zaten Karadeniz’de yok. Birgün inşaallah o da olacak.
Unutmayınız ki, uçak fiyatları her an değişebiliyor. Hatta yoğun sezonda yer bulmak zor veya çok pahalı olabiliyor. Rezervasyonunuzu ne kadar erken yaptırırsanız sizin için o kadar avantajlı olacaktır.
Rehber ve kaptan bahşişi konusunda çok rahat olun lütfen, elinizi korkak alıştırmayın! Şaka bir yana, tabii ki bahşiş vermek zorunda değilsiniz. Bu bir memnuniyet ifadesidir. Gönlünüzden kopan, dilediğiniz miktarı açıktan değil de bir zarf içerisinde rehberinize verebilirsiniz. Gönlünüzden kopmadıktan sonra bahşiş, zaten bahşiş olmaz.

Yanınızda getirmeniz gereken eşyalara sıra gelince:

* Lütfen çok eşya ve büyük valiz getirmeyin! Araca sığdırmakta zorlanıyoruz!
* Trekking tarzı bilekli bot (Gore-tex olması önerilir.)
* En az 30 litrelik sırt çantası (Yağmurluklu olanlardan olursa iyi olur.)
* Yağmurdan korunmak için yağmurluk veya panço. Ya da gore-tex montlar.
* Bolca t-shirt (her gün için 2 tane – terledikten sonra değiştirmek için)
* Sentetik kumaşlı pantolonlar. (Kot pantolon kesinlikle önermiyoruz. Islanınca kurumaz ve sizi soğuk tutar.)
* Bolca çorap
* Sizi soğuktan koruyacak bir sweat-shirt, kazak veya polar mont.
* İhtiyacınız olan günlük ilaçlarınız varsa yanınıza almayı lütfen unutmayınız.
* Bir bere ve eldiven çantanızda bulunsun. Bazen çok yükseklerde bir anda soğuk olabiliyor.
* Çok gerekmiyor ama bir tozluk işinize gerçekten yarar.
* Rehberinizde ilkyardım çantası var, ancak sizin de ufak bir ilkyardım çantası hazırlamanızı öneririz.

*  Rehberimiz hava şartlarına veya olağanüstü durumlara göre, ilk gün ve son gün hariç, programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
*  Bu turumuz uzun ve biraz zorlu yürüyüşler içermektedir. Doya doya doğada trekking yapmak isteyenlere göre hazırlanmıştır.
*  Turumuz bir hafta (7 gece 8 gün) Ayder konaklamalıdır. Her gün değişik yerler görüp akşam tekrar Ayder’e dönüyoruz.
*  Turumuzun adını neden AYDERLER koyduğumuzu turumuz esnasında anlayacaksınız.
*  Programda verilen süreler normal şartlar altında günboyu toplam yürüyüş ve günboyu toplam araç yolculuk süreleridir. Km’ler yaklaşık olarak verilmiştir.

Turumuzdan Kareler

+90 535 8469505

Hızlı Rezevasyon Hattı

ÜCRETE DAHİL

 • 3 ve 4 yıldızlı otellerde konaklama
 • Klimalı lüks araçlarla ulaşım.
 • Kokartlı profesyonel rehberlik hizmeti.
 • Milli park giriş ücretleri.
 • Zorunlu seyahat sigortası.
 • Otellerde alınacak açık büfe kahvaltı.
 • Tur süresince tüm akşam yemekleri (menü olarak)

ÜCRETE DAHİL DEĞİL

 • Müze ve örenyer giriş ücretleri.
 • 15 TL yurt dışı çıkış harcı.
 • Tur süresince tüm öğle yemekleri
 • Her tür kişisel harcama
 • Otellerde alınacak tüm ekstralar.

TUR DETAYLARI

Birinci Gün

Paylaş

Trabzon – Sümela Manastırı – Ayder Trabzon’a ve turumuza hoşgeldiniz. Valizlerinizi alıp kapıdan dışarı çıkar çıkmaz rehberinizle buluşacaksınız ve rehberinizi görür görmez Karadeniz’de olduğunuzu hissedeceksiniz. Vakit kaybetmeden valizlerimizi araçlarımıza yerleştirip yola çıkacağız. İlk durağımız Sümela Manastırı. Rehberiniz size detaylı anlatımı manastırın içinde yapacak. Fresklerde saklı tarihi dinlemeye doyamayacaksınız. Bu muhteşem tarihi eserin ziyaretinin ardından Maçka’ya inerek yöresel lezzetlerden oluşan öğle yemeğimizi alacağız. Ardından Trabzon’a doğru inişe geçeceğiz ve doğu istikametinde yolumuza devam edeceğiz. Fırtına Vadisi boyunca Çamlıhemşin’e, oradan da Kaçkar Dağları Milli Parkı sınırları içerisinde yer alan Ayder’e ulaşacağız. Ayder’de konaklayacak olduğumuz tesise yerleşip akşam yemeğimize kadar sizlere serbest zaman vereceğiz. Dinlenerek ya da Ayder’de gezinti yaparak vaktinizi geçirebilirsiniz. Araç: 250km (3,5s) Yürüyüş: 30dk.

İkinci Gün

Paylaş

Avusor Yaylası Yayla turumuza bol manzaralı bir programla başlıyoruz. Bugün bölgede hayvancılığın en yoğun olduğu yaylalardan birini görme fırsatı bulacaksınız. Bir Laz yaylası olan Avusor Yaylasını ve bir Hemşin yaylası olan Huser Yaylasını ziyaret edeceğiz. Sabah Ayder’den hareket ettikten sonra, yol üzerinde Hacizeni, Kvaokobğumeri ve Doba yaylalarından geçeceğiz. Avusor yaylası çok orjinal, kendin üret kendin yak felsefesiyle kendi elektriğini kendi üreten bir yayla. Yaylacılık faaliyetleri burada birçok yayladan daha fazla devam ediyor. Yaylada kısa bir mola verdikten sonra göl için yürüyüşümüze başlayacağız. Yaklaşık 1,5 saat sürecek olan yürüyüşümüz hiç zorlu değil. Orta karar bir yürüyüş olacak. Büyük Göl’e ulaştığımızda karşınızda heybetli Kemerli Kaçkar’ı göreceksiniz. Ayrıca bugün hazırlıklı olanlar ve kendine güvenenler gölde yüzebilir. Bölgede bu göllerden çok var. Ama yüzebilen az var. Soğuğa dayanıklı iseniz buyurun yüzebilirsiniz. Burada rakım yaklaşık 2700 m. Gölden sonra öğle yemeğimiz için Avusor’a geri döneceğiz. Yöresel yayla yemeğimizden sonra aracımıza yerleşip yolumuza devam edeceğiz. Hacizeni Yaylasına kadar aracımızla devam ettikten sonra dileyenlerle orman içi yaklaşık 2 saatlik bir yürüyüşle Ayder’e ineceğiz. Araç: 20km (1 s 15dk) Yürüyüş: 3 – 3,5s

Üçüncü Gün

Paylaş

Kavrun Yaylası Bugünkü programımızda bu haftaki en yüksek rakıma ulaşacağız. Sizi 3000 metreye kadar çıkaracağız. Uçaksız! Sabah kahvaltının ardından otelimizde öğle yemeğimiz için kumanyalarımızı hazırlayarak, araçlarımıza yerleşip yaklaşık 1 saat yolculukla sırasıyla Galer Düzü ve Aşağı Kavrun Yaylasından geçerek Yukarı Kavrun Yaylasına ulaşacağız. Yaylada rakım yaklaşık 2300m. Burada güzel bir çay-kahve molasının ardından rehberimiz size rota hakkında biraz bilgi verecek ve ardından sırt çantalarımızı yüklenip yürüyüşümüze başlayacağız. Yürüyüş az zorlu ama merak etmeyin, tempoyu rehberiniz belirleyecek. Onun sözünden çıkmazsanız emin olun hiç yorulmadan 3000 metreye, göllere ulaşırsınız. Toplam 4 tane göl göreceğiz. Sırasıyla, Küçük Deniz Gölü, Karadeniz Gölü, Adsız Göl ve Büyük Deniz Gölü. İkisinde yüzme şansımız olacak. Sabah hazırladığımız kumanyalarımızı Büyük Deniz Gölü’nün kıyısında yiyeceğiz. Bu arada yüzmek için Küçük Deniz Gölü, Büyük Deniz Gölü’ne oranla daha elverişli çünkü daha sıcak. Sıcak dediğimiz maksimum 10-12 derece. Galer Düzü’nde çay molası verdikten sonra Ayder’in yolunu tutacağız. Tabii ki dileyenler, bu yürüyüş kesmedi diyenler, Ayder’e kadar yine yürüyebilir. Araç: 25km (1,5s) Yürüyüş: 4 – 5s.

Dördüncü Gün

Paylaş

Sal & Pokut Yaylaları Bugün sizi ayrı güzellikte bir yere götüreceğiz. Belgesellere konu, dergilere kapak olan iki yayla göreceğiz. Sal ve Pokut. Bu turumuz safari şeklinde ve orman içi keyifli yürüyüşlerle geçecek. Bugün, Ayder’de konakladığımız tesisin önünden bizi farklı bir araç alacak. 4×4 Mercedes Unimog olan bu aracımız Çamlıhemşinli Mustafa abimiz tarafından modifiye edilmiş ve Alman mühendisleri bile şaşırtmış. Fotoğraf makinelerinizi ve kameralarınızı hazırlayın. Unutamayacağınız bir macera yaşayacaksınız. Ayder’den Çamlıhemşin’e ineceğiz ve oradan Fırtına Vadisi boyunca ilerledikten sonra soldan Sal ve Pokut yaylaları için tırmanışa geçeceğiz. Yaklaşık 12 km olan bu yolda yazın aylara göre, çilek, böğürtlen, ahududu ve yaban mersini toplamak mümkün. Sal yaylasına ulaştıktan sonra aracımızdan inip yayla gezimize başlayacağız. Bu yaylaların evlerine bayılacaksınız. Diğer yaylalardan çok farklı bir görünüme sahip olan Sal ve Pokut’ta, elektrik direkleri görüntüyü bozmasın diye, elektrik kabloları yer altından ulaşıyor bütün evlere. Sal’daki gezimizi bitirdikten sonra orman içi bir patikadan süzülerek Pokut’a geçeceğiz. Burada öğle yemeğimizi yöresel bir şekilde aldıktan sonra yediklerimizi eritmek üzere kısa çay molasının ardından çevre turuna çıkacağız. Keyifli bir yürüyüş olacak. Yaklaşık 1 saat sürecek olan yürüyüşümüz kuş sesleri eşliğinde geçecek. Yürüyüşümüz aracımızın yanında bitecek. Ardından aracımıza yerleşip Ayder’in yolunu tutacağız. Araç: 70km (4s) Yürüyüş: 2 – 2,5s

Beşinci Gün

Paylaş

Cermakçur Yaylası – Galer Düzü Bugünkü turumuz yine etkileyici bir vadide geçecek. Aracımız bizi Galer Düzü’ne kadar bırakıp burada bekleyecek. Biz de Galer’den dere boyu orman içi yayla yolundan yürüyerek Aşağı Cermakçur Yaylasına ulaşacağız. Hava müsaitse derede yüzme fırsatı bulacağız. Yok böyle birşey. Çok keyif alacaksınız. Tabi su soğuk! Burada yayla evlerinden birinin avlusunda oturup sohbet muhabbet edeceğiz, çay içeceğiz. Belki kahve! Ardından öğle yemeğini alacağımız Galer Düzü’ne doğru inişe geçeceğiz. Öğle yemeğimizin ardından dileyenler araçla dileyenler de rehber eşliğinde yürüyerek Ayder’e inebilirler. Araç: 9km (30dk) Yürüyüş: 3,5 – 4s

Altıncı Gün

Paylaş

Borçka Karagöller – Hopa – Ayder Bugün Ayder’den erken saatte ayrılarak, Rize il sınırından dışarı çıkıp sizi Artvin’in Borçka ilçesine, Karagöllere götüreceğiz. Burayı anlatmaya hiç gerek yok, cennet gibi bir yer. Borçka’da bir evde köy usulü öğle yemeğimizi alacağız. Borçka Baraj Gölü de görülecek yerler arasında. Eğer hava müsait olursa rehberinizin bugün size bir de sürprizi olacak. Araç: 300km (5 – 6s) Yürüyüş: 2s

Yedinci Gün

Paylaş

Fırtına Vadisi – Zir Kale – Palovit Şelalesi – Ortan Köyü – Rafting Bugün uzun bir gün olacak. Çünkü vadi çok uzun. Sabah normalden az daha erken kalkıp kahvaltımızı yaptıktan sonra önce Çamlıhemşin’e oradan da Fırtına Vadisi boyunca Zir Kale’ye kadar gideceğiz. Yol üzerinde tarihi taş kemer köprülerden en güzel 1-2 tanesinde durup fotoğraf çektikten sonra Zir Kale’nin ziyareti için yola devam edeceğiz. Önce bir karşıdan görüp fotoğraflayacağız kaleyi. Sonra da kaleyi yakından göreceğiz. Konumu itibariyle mükemmel bir yer. Vadinin tam ortasında, Fırtına’nın 100 metre üzerinde inşa edilmiş olan kalenin tarihini dinledikten sonra programımıza Palovit Şelalesi ile devam edeceğiz. Şelalenin ardından aynı güzergâhtan geri dönerek Ortan Köyünü ziyaret edeceğiz. Yaylaların ardından bir de köy görelim. Bu şirin Hemşin köyünde diğer köylerde de olduğu gibi tarihi taş ve ahşap konaklar mevcut. Detaylı anlatım orada yapılacak. Öğle yemeği de bu tarihi taş evlerin birinde, hatta bir serenderin tepesinde manzaraya karşı alınacak. Manzarayı görünce ağlamamak için kendinizi zor tutacaksınız. Yemeğin ardından rafting yapmak için Çamlıhemşin’den aşağı iniyoruz. Rafting ve Skyfox aktivitelerimizden sonra Ayder’e geri dönüyoruz. Ve bugün son akşam olduğu için, horon eğlencesi yapacağız. Bir hafta boyunca rehberinizden öğrendiğiniz horonistik figürleri bu akşam uygulama zamanı. Bu kültürel faaliyete oturarak değil de oynayarak eşlik ederseniz çok daha çabuk öğrenir ve keyif alabilirsiniz. Araç: 100km (2,5s) Yürüyüş: 2s

Sekizinci Gün

Paylaş

Ayder – Trabzon (165 km) Bugün Ayderlerden ayrılıyoruz. Sabah çok erken kalkıp kahvaltımızı aldıktan sonra, valizlerimizi araçlarımıza yerleştiriyoruz ve Trabzon Havaalanı için kalkışa geçiyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık 2 saat 15 dakika sürecektir. Sizlere turumuza katıldığınız için çok teşekkür ediyor, bir dahaki sefere bir başka turumuzda görüşmek üzere, iyi yolculuklar diliyoruz. Araç: 155km (2 s 15dk) Yürüyüş: Halen gidenler var…

Diğer Turlarımız

Trabzon Tiflis

Tiflis Batum

Batum Svenati

Trabzon Rize Batum

   Not:   Hava durumu, yol şartları veya gerekli görülebilecek benzer bir durum halinde program akışında değişiklik yapılabilir. kafanagoretatil.com önceden haber vermeksizin tur programında her türlü değişiklik hakkına sahiptir.

   UNUTMAYIN! :   Karadeniz’in yaylarını gezerken deniz seviyesinden yaklaşık 2000m kadar yukarı çıkılır. Deniz kenarındaki hava sıcaklığı bölgedeki nemin de etkisiyle 35C hissedilirken yaylalarda bu sıcaklık 7-8C’ye kadar düşebilmektedir. Bilinen bölge iklimini göz önüne alarak yağmurun her daim beklenen bir olay olduğu unutulmamalıdır. Bu yüzden yanınızda ince bir ceket veya rahatça giyilip çıkarılabilecek bir kazak veya yağmurluk bulundurmayı ihmal etmeyin. Tur boyunca olabildiğince rahat kıyafetler ve mutlaka rahat ayakkabılar giyilmelidir. Özellikle yüksek topuklu ve sert tabanlı ayakkabılardan tatil keyfinizin kaçmaması için uzak durmanızı öneririz. Ayrıca en güzel anlarınız ölümsüzleştirmek, dostlarınız ve sevdiklerinizle paylaşabilmek için fotoğraf makinenizi yanınıza almayı UNUTMAYIN!

BİZE ULAŞIN

 •   Gülbahar Hatun Mah. İnönü Cad. Yoltaş İşhanı No:63/14 Kat:2 Merkez / Trabzon

 •     Telefon:+90 462 223 0083
     Gsm: +90 535 846 9505

 •    Mail: info@eratour.com.tr

GALERİ

Era Tur

Biz, sizin için en iyi tatil alternatiflerini en katile, en ekonomik ve sorunsuz bir şekilde bir araya getirmek için çalışan bir grup profesyoneliz.Herkes tatil yapmayı sever. Zaten bu kesinlikle zorunlu bir ihtiyaçtır. Günümüz dünyasında insana nefes almak dışında yaşadığını hissettiren, hatırlatan aşka ne var ki?Biz de bu noktadan yola çıkarak size alışılmışın dışında, farklı gerçekten unutulmayacak anılar yaşatma fikriyle bir araya geldik

© Copyright 2016 Era Tur Turizm ( I Love Kafanagöretatil )