GİTODAN DÜŞLER

Gitodan Düşler Turu

Sabit Fiyat

Era Tur’da rezervasyon yaparken paket tur fiyatı dışında hiçbir ek ücret ödemezsiniz

Ulaşım

Mercedes veya Wolksvagen marka geniş iç hacme sahip klimalı ve lüks araçlarla sağlanır

Düşler Paketi

Gitodan Düşler Turun da Sizleri de Aramızda Görmekten Mutluluk Duyuyoruz.

Kişi Başı 1.490,00 TL

Keyifli bir tur olacağına garanti veririz.

Era Tur

Keyifli bir tur olacağına garanti veririz.

REZERVASYON Rezervasyonunuz kafanagoretatil.com’dan online olarak yapabileceğiniz gibi 0462 223 0083’ü arayarak da yapabilirsiniz. Her iki durumda da sizden ilk etapta ödeme talep edilmez. Rezervasyon sadece ön kayıt olarak alınır. Ödeme işlemi kesin rezervasyon işlemi yapılırken, yani ön kayıttan bir kaç gün sonra talep edilir. Ödemenizi banka yoluyla nakit olarak yapabileceğiniz gibi telefonda kredi kartı ile veya rezervasyon kısmından ulaşabileceğiniz mail order formunu doldurarak da yapabilirsiniz. Her durumda ödeme sırasında sizden talep edilecek olan kredi kartı bilgileriniz kafanagoretatil.com tarafından üçüncü şahıslarla asla paylaşılmaz ve hiç bir durumda, ödeme gerçekleşmemiş bile olsa kayıt altına alınmaz, saklanmaz. Gerçekleşmeyen ödeme için bilgileriniz sizden tekrar talep edilir.

Tur hakkında önemli notlar:

Turumuza dünyanın her yerinden katılım olduğundan hava ve karayolu ile ulaşım fiyata dahil değildir. Denizyolu ile gelen yok, demiryolu da zaten Karadeniz’de yok. Birgün inşaallah o da olacak.
Unutmayınız ki, uçak fiyatları her an değişebiliyor. Hatta yoğun sezonda yer bulmak zor veya çok pahalı olabiliyor. Rezervasyonunuzu ne kadar erken yaptırırsanız sizin için o kadar avantajlı olacaktır.
Rehber ve kaptan bahşişi konusunda çok rahat olun lütfen, elinizi korkak alıştırmayın! Şaka bir yana, tabii ki bahşiş vermek zorunda değilsiniz. Bu bir memnuniyet ifadesidir. Gönlünüzden kopan, dilediğiniz miktarı açıktan değil de bir zarf içerisinde rehberinize verebilirsiniz. Gönlünüzden kopmadıktan sonra bahşiş, zaten bahşiş olmaz.

Yanınızda getirmeniz gereken eşyalara sıra gelince:

* Lütfen çok eşya ve büyük valiz getirmeyin! Araca sığdırmakta zorlanıyoruz!
* Trekking tarzı bilekli bot (Gore-tex olması önerilir.)
* En az 30 litrelik sırt çantası (Yağmurluklu olanlardan olursa iyi olur.)
* Yağmurdan korunmak için yağmurluk veya panço. Ya da gore-tex montlar.
* Bolca t-shirt (her gün için 2 tane – terledikten sonra değiştirmek için)
* Sentetik kumaşlı pantolonlar. (Kot pantolon kesinlikle önermiyoruz. Islanınca kurumaz ve sizi soğuk tutar.)
* Bolca çorap
* Sizi soğuktan koruyacak bir sweat-shirt, kazak veya polar mont.
* İhtiyacınız olan günlük ilaçlarınız varsa yanınıza almayı lütfen unutmayınız.
* Bir bere ve eldiven çantanızda bulunsun. Bazen çok yükseklerde bir anda soğuk olabiliyor.
* Çok gerekmiyor ama bir tozluk işinize gerçekten yarar.
* Rehberinizde ilkyardım çantası var, ancak sizin de ufak bir ilkyardım çantası hazırlamanızı öneririz.

*  Rehberimiz hava şartlarına veya olağanüstü durumlara göre, ilk gün ve son gün hariç, programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
*  Bu turumuz uzun ve biraz zorlu yürüyüşler içermektedir. Doya doya doğada trekking yapmak isteyenlere göre hazırlanmıştır.
*  Turumuz bir hafta (7 gece 8 gün) Ayder konaklamalıdır. Her gün değişik yerler görüp akşam tekrar Ayder’e dönüyoruz.
*  Programda verilen süreler normal şartlar altında günboyu toplam yürüyüş ve günboyu toplam araç yolculuk süreleridir. Km’ler yaklaşık olarak verilmiştir.

Turumuzdan Kareler

+90 535 8469505

Hızlı Rezevasyon Hattı

ÜCRETE DAHİL

 • 3 ve 4 yıldızlı otellerde konaklama
 • Klimalı lüks araçlarla ulaşım.
 • Kokartlı profesyonel rehberlik hizmeti.
 • Milli park giriş ücretleri.
 • Zorunlu seyahat sigortası.
 • Otellerde alınacak açık büfe kahvaltı.
 • Tur süresince tüm akşam yemekleri (menü olarak)

ÜCRETE DAHİL DEĞİL

 • Müze ve örenyer giriş ücretleri.
 • 15 TL yurt dışı çıkış harcı.
 • Tur süresince tüm öğle yemekleri
 • Her tür kişisel harcama
 • Otellerde alınacak tüm ekstralar.

TUR DETAYLARI

Birinci Gün

Paylaş

Trabzon – Sümela – Gito Sabah saatlerinde Trabzon Havalimanı’nda buluşmamızın ardından Sümela Manastırı’na doğru yola çıkıyor ve yaklaşık 1 saat içinde manastır sınırlarına varıyoruz. Manastırla ilgili bütün detayları eşsiz bir anlatım eşliğinde gezerek öğreniyor ve gezimiz ardından öğle yemeği için Maçka’da bulunan Coşandere Tesisleri‘ne uğruyoruz. Tamamen yöresel yemeklerden oluşan menümüzü aldıktan sonra sahil şeridini takip ederek Ardeşen’e kadar ilerliyor ve daha sonra Çamlıhemşin üzerinden Zil kale ve Çat Köyü’nün ardından, 2070m yükseklikte bulunan, yaklaşık 50 haneli olan ve de terasından eşsiz bulut denizi manzaraları görebileceğimiz, bunun yanında Pokut Yaylası, Çat Köyü, geceleri Verçenik’e kadar uzanan manzarası ile 2 güzel gecenin bizleri beklediği Gito Yaylasına doğru yol alıyoruz. Araç: 280km (3,5s) Yürüyüş: 30dk.

İkinci Gün

Paylaş

Gito – Ambarlı Yaylası – Balıklı Göller Kahvaltımızın ardından aracımızla 1 saat yolculukla Ambarlı Yaylası’na varıyoruz. Burası 2570m yükseklikte, 30-35 klâsik yayla evi olan bir yayla. Aracımızla buraya vardıktan sonra hava durumuna göre fotoğraf molamızı veriyoruz. Ardından Balıklı Göl’e yapacağımız 2 saatlik yürüyüşe başlıyoruz. Yürüyüş çok zorlu değil, patika tatlı bir eğimde ilerliyor. 3000m rakımda bulunan Balıklı Göl’e ulaşmayı amaçladığımız bu günde hedefimizden önce 2800m dolaylarında bulunan Taraklı, Sandıklı ve Kuzu Gölleri’ni de göreceğiz ve sonrasında 30 dakikalık bir yürüşün ardından hedefimiz olan Balıklı Göl’e ulaşıp, gölde bulunan balıkları görme fırsatı bulacağız. Gölde yüzmek de mümkün. Her ihtimale karşı mayo ve havlunuzu yanınızda bulundurun. Bugün öğle yemeğimizi, göl kenarında kumanya şeklinde alacağız. Dönüşte Gito yaylasının biraz üstündeki seyir alanında hava durumuna göre fotoğraf molası vererek ve şansımız yaver giderse eşsiz bulut denizi manzaraları görerek o anları ölümsüzleştirme fırsatı bulacağız. Toplam yürüyüşümüz 4 saat civarında. Araç: 20km (0,5s) Yürüyüş: 4saat.

Üçüncü Gün

Paylaş

Borçka Karagöl – Atanoğlu Yaylası – Beyaz Su Sabah kahvaltımızın ardından eşyalarımızı aracımıza yükledikten sonra ev sahiplerimize ve yaylamıza veda ederek başka bir diyara; Gürcüler diyarına doğru yola çıkıyoruz. Sahile indikten sonra Hopa üzerinden Borçka’ya inerken Mavi Ay’da öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından programımızda ilk sırada bir orman denizinin içerisinde bulunan Karagöl yer alıyor. Göl kıyısındaki çay ve fotoğraf molasının ardından aracımızla yürüyüşümüze başlama noktamız olan Atanoğlu Yaylası’nın üzerine çıkıyoruz. 2000 metrenin üzerindeki Atanoğlu yaylası gökyüzüne bulutlardan daha yakın olmanın keyfini çıkaracağınız doğal bir podyumdur. Bu podyumda köpük köpük ve tüm yeryüzünü sarmışçasına yoğun, bulut denizlerinin seyri, doyumsuz manzarası sizi bekliyor. Otinga ormanlarının ve Karçal zirvesinin manzarası eşliğinde yürüyüşe başlıyoruz. Oldukça keyifli ve endemik kır çiçeklerinin renk kattığı 3,5 saatlik yürüyüşün ardından adını bir su kaynağından alan Beyaz su yaylasına ulaşıyoruz. Beyaz Su Yaylası: Karçal Dağının zirvesinin hemen altında yer alan yayla uçsuz bucaksız çimenler arasında yeryüzüne çıkan beyaz köpüklü sulardan ismini alır. Tetri Skali isimli bir pansiyonun bulunduğu bu yayla Otinga ormanlarının üzerinde bulunmaktadır. Karçal Dağları: Yaylaların orman çizgisine yakın olması sebebiyle Alplerde görebileceğiniz görüntülerle süslü bir dağ silsilesidir Karçal. Kafkasya’dan Anadolu’ya geçen gizemli yollar, buzul göllerini, masalsı ormanları, uçsuz bucaksız yaylaları, beyaz köpüklerini alabalıkların kırmızı benekleriyle boyadığı dereleri ve modern yaşamın yüreklerini kirletemediği insanları iliştirdiğimiz Karçal etekleri rotasında yöre insanlarının girmeye cesaret edemediği dağın mahrem yerlerini adımlıyoruz. (Şireta Gölleri, Yıldız Gölü, Karçal Yaylası, Beyaz su, Gorgit, Macahel). Araç: 144km (2,5s) Yürüyüş: 4 saat

Dördüncü Gün

Paylaş

Yıldız Gölü – Çikunet Yaylası – Naçadirev Gölleri – Lekoban Yaylası Bugün günlerden “insan gibi değil” dostlar! Turun yürüyüşünü yapacağımız bu gün güçlü bir kahvaltının ardından yaylamıza veda ediyor, ardından Macahel Vadisi’nin manzaraları eşliğinde önce Yıldız Gölü’ne ulaşıyor ve aşıdını geçtikten sonra Şrata göllerine iniyoruz ve 40 Dolambaçlar üzerinden Çikunet Yaylası’na varıyoruz. Burada aracımıza ulaşıyoruz. Naçadirev Göllerine ve Lekoban’a doğru aracımızla ilerliyoruz. Eğer yürümeye devam etmek isteyen olursa göllerden itibaren yaylaya yürüyebiliriz. Bugün yaklaşık olarak 8 saat yürüyeceğiz ve inişler-çıkışlar, çarşaklar, çiçekler, göller, kayalar ve doğa adına ne varsa bulacaksınız. Fakat Lekoban yaylasında yiyeceğiniz akşam yemeği bütün herşeyi unutturacak sizlere… Sonraki günkü kahvaltı ile ilgili de hiç yorum yapmayacağım; bilen bilir NOT: Bu gün için hava şartları çok önemli. Eğer uygun hava şartları yoksa, başka bir rotadan yaylamıza ulaşacağız… Sadece Şrata Göllerini ve 40 Dolambaçı kaçırmış olacağız… Yıldız Gölü; Karçal Dağının üç kardeşler adı verilen sarp kayalıklarla çevrili bölümünde ki heybetli bir buzul gölüdür. Gökyüzü kadar mavi ve berrak sulara sahip göl yaklaşık 2900 metrede. Çikunet ve Şrata gölleri: Çikunet yaylası Macahel köylülerinin Şavşat topraklarından aldığı yaylalardan biri ve en yükseği olma özelliğindedir. Şrata ise tam bir cennet görünümünde, etrafı binbir renkli çiçeklerle çevrili, kimi zaman turkuaz kimi zaman da adını aldığı bulanıklık gibi bol sulu ayran gibi… Araç: —- Yürüyüş: 8 saat.

Beşinci Gün

Paylaş

İnce Geçit – Fındık Yaylası – Anıt Orman – Macahel Hayatımızın kahvaltısından sonra Pansiyondan ayrılıp aracımız ile yaklaşık 5 dakikalık yolculukla İnce Geçit’e tekrar çıkıyor ve Macahel‘e doğru yol almaya başlıyoruz. İlk durağımız Fındık Yaylası. İki saat içinde yaylaya varıp çay molamızın ardından, Batum Vadisi‘ni seyreyleyip, ardından Efeler tabiat koruma alanı içinde yer alan ve Biyosfer rezervi ilan edilen yağmur ormanları içindeki patikamızdan inişe geçiyoruz. Zengin flora ve fauna yolboyu bizlere farkını hissettirecek. Aracımıza gelmeden Fındık Köprüsü altında dereye ayaklarımızı sokuyor ya da kendimizi de dereye bırakarak serinliyor ve yorgunluğumuzu atıyoruz. Geriye kalan yarım saatlik yürüyüş bize yemek sonrası tatlı gibi olacak. Yol boyu anıt ağaçlarını görmek mümkün. Devasa gövdeleriyle yaşları 500 ila 600 arasında olan gürgen ağaçları karşılayacak bizleri Maçahelde. Araç:—– Yürüyüş: 4,5 saat

Altıncı Gün

Paylaş

Maral Şelalesi – İremet Camii – Köy Gezisi Lezzetli yöresel yemekler, Karçal Dağı‘nın muhteşem manzarası eşliğinde tüm yorgunluğumuzu atmış bir şekilde ve günü Macahel Vadisi‘nin doğa ve tarihi güzellikleri arasında geçiyoruz.. Sabah kahvaltısından sonra aracımıza binip kısa bir yolculukla Maral Köyü‘ne gidiyoruz. Köy camisi ve ahşap mimarisini fotoğrafladıktan sonra yürüyüşümüze başlıyoruz. Yürüyüş patika – toprak yol arası bir parkurda geçiyor. Neredeyse düz bir yürüyüş, herkes kolaylıkla yapabilir. Şelalenin sesini duyduğunuzda ve bir kaç dakika sonra şelaleyi gördüğünüzde tatil için Karadeniz’i seçtiğinize bir kez daha memnun olacaksınız. Şelaleye yukarıdan bakmak çok güzel ancak dibinden bakmak hatta şelalenin altına girmek ister misiniz? O zaman rehberinizi takip edeceksiniz. Şelaleye inen dik patikayı dikkatli bir şekilde kat ettikten sonra yanınızda getirdiğiniz mayoları çıkarmanın vakti geldi. Ayrıca dönüşte arkadaşlarınıza, ülkemizin en yüksek tek kırımlı şelalesine girdim diyerek hava da atabilirsiniz. Şelale ziyaretinden sonra öğle yemeği için Sevda Abla’ya gidiyoruz ve müthiş yöresel yemeklerden tadıyoruz. Daha sonra Camili Köyünden Efelere doğru yürümeye devam ediyoruz ve şelaleye girmeye doymayanlar için Efeler deresinde yüzme molası veriyoruz. Sonrasında pansiyonumuza geri döneceğiz… Toplam yürüyüş 2 saat. Dileyenlere daha uzun olabilir. Araç: 20km (45dk) Yürüyüş: 1,5saat

Yedinci Gün

Paylaş

Macahel – Batum – Maxunseti Sabah biraz erken saatlerde kahvaltımızı yapıp yola koyulacağız bugün, zira Sarp’ta sınırı geçerken zaman kaybetmeyelim. Batum’a girdikten sonra ilk olarak Gonio Kalesi’nde ufak bir molanın ardından şehir merkezini geçerek otelimize yerleşiyoruz. Ardından Arkeoloji ve Etnoğrafya Müzesini ve Medea’nın Altın Post heykelinin bulunduğu Avrupa Meydanı’nı geziyoruz. Öğle yemeği için Şamoixede (Baksana) adlı Gürcü restoranda, bölgenin en leziz ve endemik yemeklerini tatma fırsatı bulacağız. Yemek sonrası Maxunseti şelalesini görmeye gidiyor, devamında ise Macahel’in mübadele sonra Gürcistan topraklarında kalan kısmına ufaktan bir göz atıp şehre geri dönüyoruz. Eğer vaktimiz olur ise deniz sefası yapacağız. Araç: 120km (2,5s) Yürüyüş: 1 saat

Sekizinci Gün

Paylaş

Bugün veda günümüz olsa da öğlene kadar oldukça zamanımız var. Uçuşa kadar olan vaktimizde dünyanın sayılı botanik parklarından biri olan Batum Botanik Parkını gezerek güne başlıyoruz, kalan zamanda ise alışveriş için serbest zamanımız olacak. Araç: 30km (0,5s) Yürüyüş: 1 saat

Diğer Turlarımız

Trabzon Tiflis

Tiflis Batum

Batum Svenati

Trabzon Rize Batum

   Not:   Hava durumu, yol şartları veya gerekli görülebilecek benzer bir durum halinde program akışında değişiklik yapılabilir. kafanagoretatil.com önceden haber vermeksizin tur programında her türlü değişiklik hakkına sahiptir.

   UNUTMAYIN! :   Karadeniz’in yaylarını gezerken deniz seviyesinden yaklaşık 2000m kadar yukarı çıkılır. Deniz kenarındaki hava sıcaklığı bölgedeki nemin de etkisiyle 35C hissedilirken yaylalarda bu sıcaklık 7-8C’ye kadar düşebilmektedir. Bilinen bölge iklimini göz önüne alarak yağmurun her daim beklenen bir olay olduğu unutulmamalıdır. Bu yüzden yanınızda ince bir ceket veya rahatça giyilip çıkarılabilecek bir kazak veya yağmurluk bulundurmayı ihmal etmeyin. Tur boyunca olabildiğince rahat kıyafetler ve mutlaka rahat ayakkabılar giyilmelidir. Özellikle yüksek topuklu ve sert tabanlı ayakkabılardan tatil keyfinizin kaçmaması için uzak durmanızı öneririz. Ayrıca en güzel anlarınız ölümsüzleştirmek, dostlarınız ve sevdiklerinizle paylaşabilmek için fotoğraf makinenizi yanınıza almayı UNUTMAYIN!

BİZE ULAŞIN

 •   Gülbahar Hatun Mah. İnönü Cad. Yoltaş İşhanı No:63/14 Kat:2 Merkez / Trabzon

 •     Telefon:+90 462 223 0083
     Gsm: +90 535 846 9505

 •    Mail: info@eratour.com.tr

GALERİ

Era Tur

Biz, sizin için en iyi tatil alternatiflerini en katile, en ekonomik ve sorunsuz bir şekilde bir araya getirmek için çalışan bir grup profesyoneliz.Herkes tatil yapmayı sever. Zaten bu kesinlikle zorunlu bir ihtiyaçtır. Günümüz dünyasında insana nefes almak dışında yaşadığını hissettiren, hatırlatan aşka ne var ki?Biz de bu noktadan yola çıkarak size alışılmışın dışında, farklı gerçekten unutulmayacak anılar yaşatma fikriyle bir araya geldik

© Copyright 2016 Era Tur Turizm ( I Love Kafanagöretatil )