TRABZON YAYLA SAFARİ

Trabzon Yayla Safari Turu

Sabit Fiyat

Era Tur’da rezervasyon yaparken paket tur fiyatı dışında hiçbir ek ücret ödemezsiniz

Ulaşım

Mercedes veya Wolksvagen marka geniş iç hacme sahip klimalı ve lüks araçlarla sağlanır

Yayla Paketi

Trabzon Yayla Safari Turun da Sizleri de Aramızda Görmekten Mutluluk Duyuyoruz.

Kişi Başı 1.350,00 TL

Keyifli bir tur olacağına garanti veririz.

Era Tur

Keyifli bir tur olacağına garanti veririz.

REZERVASYON Rezervasyonunuz kafanagoretatil.com’dan online olarak yapabileceğiniz gibi 0462 223 0083’ü arayarak da yapabilirsiniz. Her iki durumda da sizden ilk etapta ödeme talep edilmez. Rezervasyon sadece ön kayıt olarak alınır. Ödeme işlemi kesin rezervasyon işlemi yapılırken, yani ön kayıttan bir kaç gün sonra talep edilir. Ödemenizi banka yoluyla nakit olarak yapabileceğiniz gibi telefonda kredi kartı ile veya rezervasyon kısmından ulaşabileceğiniz mail order formunu doldurarak da yapabilirsiniz. Her durumda ödeme sırasında sizden talep edilecek olan kredi kartı bilgileriniz kafanagoretatil.com tarafından üçüncü şahıslarla asla paylaşılmaz ve hiç bir durumda, ödeme gerçekleşmemiş bile olsa kayıt altına alınmaz, saklanmaz. Gerçekleşmeyen ödeme için bilgileriniz sizden tekrar talep edilir.

Tur hakkında önemli notlar:

Turumuza dünyanın her yerinden katılım olduğundan hava ve karayolu ile ulaşım fiyata dahil değildir. Denizyolu ile gelen yok, demiryolu da zaten Karadeniz’de yok. Birgün inşaallah o da olacak.
Unutmayınız ki, uçak fiyatları her an değişebiliyor. Hatta yoğun sezonda yer bulmak zor veya çok pahalı olabiliyor. Rezervasyonunuzu ne kadar erken yaptırırsanız sizin için o kadar avantajlı olacaktır.
Rehber ve kaptan bahşişi konusunda çok rahat olun lütfen, elinizi korkak alıştırmayın! Şaka bir yana, tabii ki bahşiş vermek zorunda değilsiniz. Bu bir memnuniyet ifadesidir. Gönlünüzden kopan, dilediğiniz miktarı açıktan değil de bir zarf içerisinde rehberinize verebilirsiniz. Gönlünüzden kopmadıktan sonra bahşiş, zaten bahşiş olmaz.

Yanınızda getirmeniz gereken eşyalara sıra gelince:

* Lütfen çok eşya ve büyük valiz getirmeyin! Araca sığdırmakta zorlanıyoruz!
* Trekking tarzı bilekli bot (Gore-tex olması önerilir.)
* En az 30 litrelik sırt çantası (Yağmurluklu olanlardan olursa iyi olur.)
* Yağmurdan korunmak için yağmurluk veya panço. Ya da gore-tex montlar.
* Bolca t-shirt (her gün için 2 tane – terledikten sonra değiştirmek için)
* Sentetik kumaşlı pantolonlar. (Kot pantolon kesinlikle önermiyoruz. Islanınca kurumaz ve sizi soğuk tutar.)
* Bolca çorap
* Sizi soğuktan koruyacak bir sweat-shirt, kazak veya polar mont.
* İhtiyacınız olan günlük ilaçlarınız varsa yanınıza almayı lütfen unutmayınız.
* Bir bere ve eldiven çantanızda bulunsun. Bazen çok yükseklerde bir anda soğuk olabiliyor.
* Çok gerekmiyor ama bir tozluk işinize gerçekten yarar.
* Rehberinizde ilkyardım çantası var, ancak sizin de ufak bir ilkyardım çantası hazırlamanızı öneririz.

*  Rehberimiz hava şartlarına veya olağanüstü durumlara göre, ilk gün ve son gün hariç, programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
*  Bu turumuz uzun ve biraz zorlu yürüyüşler içermektedir. Doya doya doğada trekking yapmak isteyenlere göre hazırlanmıştır.
*  Turumuz bir hafta (7 gece 8 gün) Ayder konaklamalıdır. Her gün değişik yerler görüp akşam tekrar Ayder’e dönüyoruz.
*  Programda verilen süreler normal şartlar altında günboyu toplam yürüyüş ve günboyu toplam araç yolculuk süreleridir. Km’ler yaklaşık olarak verilmiştir.

Turumuzdan Kareler

+90 535 8469505

Hızlı Rezevasyon Hattı

ÜCRETE DAHİL

 • 3 ve 4 yıldızlı otellerde konaklama
 • Klimalı lüks araçlarla ulaşım.
 • Kokartlı profesyonel rehberlik hizmeti.
 • Milli park giriş ücretleri.
 • Zorunlu seyahat sigortası.
 • Otellerde alınacak açık büfe kahvaltı.
 • Tur süresince tüm akşam yemekleri (menü olarak)

ÜCRETE DAHİL DEĞİL

 • Müze ve örenyer giriş ücretleri.
 • 15 TL yurt dışı çıkış harcı.
 • Tur süresince tüm öğle yemekleri
 • Her tür kişisel harcama
 • Otellerde alınacak tüm ekstralar.

TUR DETAYLARI

Birinci Gün

Paylaş

Trabzon – Sümela Manastırı – Maçka Sabah en geç 10:00’da Trabzon Havaalanında buluşuyoruz. Otobüsle gelenleri yine en geç aynı saatte otogardan alıyoruz ve programımıza Ayasofya Müzesi ile başlıyoruz. Ardından Atatürk Köşkü ziyaretimizi de yaptıktan sonra yolumuzu Maçka’ya çeviriyoruz ve konaklayacak olduğumuz otelimize yerleşiyoruz. Öğle yemeğimizi Coşandere’de yöresel şekilde aldıktan sonra turumuza Sümela Manastırı ile devam ediyoruz. Sümela anlatımını detaylı bir şekilde rehberimizden dinledikten sonra Manastırı tam karşıdan görebileceğimiz noktaya doğru orman içi bir araç yolunda yürüyüş yapıyoruz. Yürüyüşümüz toplamda 2,5 saat sürecek. Ardından tekrar Coşandere’ye hareket edeceğiz. Akşam yemeğimiz ve konaklamamız Maçka Coşandere’de.

İkinci Gün

Paylaş

Krom Vadisi – Karaca Mağarası – Zigana Bugün kahvaltımızı çok özel bir yerde alıyoruz. Sabah minibüsle Seyfihanlara gidiyoruz. Özel kahvaltımızın ardından Krom Vadisine doğru hareket ediyoruz. 40 dakika yolculuk sonrası, Alikinos Mahallesinden İmera Manastırına kadar yaklaşık 2 saat süren bir yürüyüş yapıyoruz. Manastır ziyaretinden sonra öğle yemeğimizi kumanya şeklinde alıyoruz ve ardından Karaca Mağarasını ziyaret etmek için Torul’a hareket ediyoruz. Mağara ziyaretimizin ardından Zigana Geçidi’ni aşarak Maçka’ya iniyoruz ve Coşandere’ye yerleşiyoruz.

Üçüncü Gün

Paylaş

Sarıtaş Yaylası – Santa Harabeleri – Çakılgöl Müthiş köy kahvaltımızın ardından aracımıza yerleşiyoruz ve Sarıtaş Yaylasına hareket ediyoruz. Sarıtaş Yaylası’nda çay ve ihtiyaç molasının ardından Santa Harabelerini görmeye gidiyoruz. Santa’da mahalleler arasında yaklaşık 1,5 saat yürüyüş yapıyoruz. Muhteşem tarihi güzelliklerin seyrinin ardından Santa Deresi kenarına iniyoruz ve öğle yemeğimizi burada mangal şeklinde alıyoruz. Ardından 1 saat daha yolculukla Çakılgöl’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Burada yaklaşık 45 dakika göl etrafında yürüyüş gerçekleştirdikten sonra tekrar Coşandere’ye hareket ediyoruz.

Dördüncü Gün

Paylaş

Of – Çaykara – Uzungöl Kahvaltı Sonrası Minibüsle Uzungöl’e doğru hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde Of’ta çay fabrikası ziyareti yapıyoruz. Çayın üretimi ve toplanması hakkında detaylı bilgi aldıktan sonra Çaykara’yı geçerek Uzungöl’e ulaşıyoruz. Göl etrafında yürüyüş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından öğle yemeğimizi yemek için tekrar biraraya geliyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Uzungöl’ü tepeden görebileceğimiz noktaya doğru yürüyüş yapıyoruz. Uzungöl’ün fotoğraflarını çektikten sonra otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde.

Beşinci Gün

Paylaş

Paparza Yaylası – Kusera Yaylası Yine kahvaltı sonrası minibüsle İstama Mezrasına hareket ediyoruz. Mezrada bir yandan fotoğraflar çekerek yaklaşık 1 saat süren bir yürüyüş gerçekleştiriyoruz. Ardından minibüsle Paparza yaylasına hareket ediyoruz. Paparza yaylası etrafında yürüyüşümüzü tamamladıktan sonra öğle yemeğimizi piknik şeklinde alıyoruz. Yemek sonrası Kusera Yaylasına doğru yürüyüş yapıyoruz. Bu yürüyüşümüz yaklaşık 1 saat sürüyor. Kusera yaylasında da çay molası verdikten sonra orman içi bir yolda yaklaşık 1,5 saat yürüyüş yaparak Kusera Köyü üzerinden Coşandere’ye varıyoruz.

Altıncı Gün

Paylaş

Selboğazı – Gofragol Yaylası – Kusal Yaylası – Saveriksa Bugün minibüsle Selboğazı yaylası üzerinden Gofragol yaylasına gideceğiz. Gofragol Yaylasında Sümela Manastırını tam karşıdan gören tepe noktasından manastırın fotoğraflarını çekerek, Kusal Yaylasına doğru yürüyüş yapacağız. Kusal Yaylasında piknik yaptıktan sonra minibüsle 20 dakikalık mesafede olan Saveriksa yaylasına hareket edeceğiz. Saveriksa yaylası üzerinden efsane haline gelmiş olan Onbinlerin Dönüş yolları patikasında yaklaşık 3 saat süren bir yürüyüş yapacağız. Lagana mezrasına vardıktan sonra çay ve dinlenme molası vereceğiz ve ardından Bakırcılar Köyü üzerinden Coşandere’ye hareket edeceğiz.

Yedinci Gün

Paylaş

Şorneşa Mezrası – Kuştul Manastırı Kahvaltı Sonrası minibüsle Bakırcılar köyü’ne hareket ediyoruz. Bakırcılar Köyü bitimindeki orman içi yoldan Konaklar Köyü’ne kadar 2 saat süren bir yürüyüş yapıyoruz. Ardından minibüsle Şorneşa mezrasına hareket ediyoruz. Şorneşa mezrasında öğle yemeğimizi aldıktan sonra Kuştul Manastırını görmek üzere yola çıkıyoruz. Kuştul Manastırı kayalıkların tepesinde duruyor. Biz yakınına kadar yürüyüş yapıp fotoğraf çektikten sonra Coşandere’ye geri dönüşe geçiyoruz. Ardından toparlanıyoruz ve sizleri bir başka turumuzda tekrar ağırlamak dileğiyle havaalanına bırakıyoruz. Akşam 18:00 itibariyle (en erken akşam 19:00 uçağı) Havaalanı / otogara varış.

Diğer Turlarımız

Trabzon Tiflis

Tiflis Batum

Batum Svenati

Trabzon Rize Batum

   Not:   Hava durumu, yol şartları veya gerekli görülebilecek benzer bir durum halinde program akışında değişiklik yapılabilir. kafanagoretatil.com önceden haber vermeksizin tur programında her türlü değişiklik hakkına sahiptir.

   UNUTMAYIN! :   Karadeniz’in yaylarını gezerken deniz seviyesinden yaklaşık 2000m kadar yukarı çıkılır. Deniz kenarındaki hava sıcaklığı bölgedeki nemin de etkisiyle 35C hissedilirken yaylalarda bu sıcaklık 7-8C’ye kadar düşebilmektedir. Bilinen bölge iklimini göz önüne alarak yağmurun her daim beklenen bir olay olduğu unutulmamalıdır. Bu yüzden yanınızda ince bir ceket veya rahatça giyilip çıkarılabilecek bir kazak veya yağmurluk bulundurmayı ihmal etmeyin. Tur boyunca olabildiğince rahat kıyafetler ve mutlaka rahat ayakkabılar giyilmelidir. Özellikle yüksek topuklu ve sert tabanlı ayakkabılardan tatil keyfinizin kaçmaması için uzak durmanızı öneririz. Ayrıca en güzel anlarınız ölümsüzleştirmek, dostlarınız ve sevdiklerinizle paylaşabilmek için fotoğraf makinenizi yanınıza almayı UNUTMAYIN!

BİZE ULAŞIN

 •   Gülbahar Hatun Mah. İnönü Cad. Yoltaş İşhanı No:63/14 Kat:2 Merkez / Trabzon

 •     Telefon:+90 462 223 0083
     Gsm: +90 535 846 9505

 •    Mail: info@eratour.com.tr

GALERİ

Era Tur

Biz, sizin için en iyi tatil alternatiflerini en katile, en ekonomik ve sorunsuz bir şekilde bir araya getirmek için çalışan bir grup profesyoneliz.Herkes tatil yapmayı sever. Zaten bu kesinlikle zorunlu bir ihtiyaçtır. Günümüz dünyasında insana nefes almak dışında yaşadığını hissettiren, hatırlatan aşka ne var ki?Biz de bu noktadan yola çıkarak size alışılmışın dışında, farklı gerçekten unutulmayacak anılar yaşatma fikriyle bir araya geldik

© Copyright 2016 Era Tur Turizm ( I Love Kafanagöretatil )